foto2r

Park Güell

Park Güell, jedno z najbardziej charakterystycznych dzieł słynnego architekta Antonia Gaudíego wBarcelonie. Miejsce pełne magii i mimo niewielkiego rozmiaru, pełne niesamowitych rozwiązań oraz tajemnic.

Gaudi wyprzedził epokę i na zawsze zmienił swoje ukochane miasto. Dzisiaj do Barcelony przyjeżdżają miliony turystów, wielu z nich głównie w celu zobaczenia dzieł słynnego mistrza – i większość z nich kieruje się do Parku Güell jako jednego z pierwszych miejsc.

Co znajdziemy w parku?

Większość atrakcji znajdziemy w zamkniętej części parku, kolejność zwiedzania zależy od wejścia, do którego się udamy. Wejścia są cztery, dwa na górze parku, z których zejdziemy wprost na taras widokowy, uważany przez miejscowych za najdłuższą ławką świata. Ławka zaprojektowana jest w ten sposób, aby każdy mógł siedząc na niej odczuwać prywatność.

Ławka w Parku Güell – Barcelona

Dodatkowo kafelkowa budowla doskonale odprowadza wodę. Taras znajduje się tuż nad masywną salą kolumnową, która przypomina budowle greckie lub rzymskie, a z założenia miała służyć jako targ.

Sala kolumnowa w Parku Güell – Barcelona

Pozostałe wejścia znajdziemy na dole parku (na dole, czyli patrząc od historycznej bramy) po obu bokach. Po obu stronach bramy znajdziemy piękne pawilony wzniesione w latach 1901-1902, w jednym z nich mieści się niewielka wystawa, w drugim sklep. Będąc na miejscu koniecznie wejdźmy do środka.

Od bramy do tarasu prowadzą schody, na których umieszczone zostały: słynna Salamandra oraz piękna instalacja imitującą jaskinię.

Dodaj komentarz