castle

Wycieczka objazdowa

Wycieczka Objazdowa

2 dni w Barcelonie

3 dzień. Wyjazd z Santa Susanna do Montserrat (zwiedzanie) przejazd do Saragossa. Nocleg

4 dzień. Zwiedzanie Saragossy

Nuestra Señora del Pilar – bazylika o czterech wieżach i jedenastu kopułach, zbudowana na przełomie XVII/XVIII w. We wnętrzu wspaniały ołtarz z ozdobną galeryjką. W kaplicy otoczona wielką czcią figura Najśw. Marii Panny na Kolumnie (El Pilar). Ukazała się podobno św. Jakubowi w 40 r. Na suficie freski Goi. Katedra jest celem wielu pielgrzymek, szczególnie połączonych z Fiesta de la Raza, uroczystościami przypominającymi odkrycie Ameryki (12 października)

Aljafería – alkazar z XI wieku, znacznie przebudowany w następnych stuleciach. Zachowały się mauretański dziedziniec, meczet, pałac królów katolickich. Siedziba Las Cortes de Aragón – Kortezów Aragonii (lokalny parlament). Najokazalszy obiekt mauretański poza Andaluzją.

Puente de Piedra – siedmiołukowy most nad rzeką Ebro (z XV wieku)

ruiny rzymskie – z rzymskiego okresu dziejów miasta zachowały się resztki murów, teatru, łaźni, forum oraz portu rzecznego.

Przejazd z Saragossa do Lourdes i nocleg

5 dzień. Zwiedzanie Lourdes

Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes – ośrodek pielgrzymkowy poświęcony Matce Bożej z Lourdes, znajdujący się w mieście Lourdes w południowo – zachodniej  Francji  u podnóża Pirenejów. Teren ośrodka, zwany potocznie Domeną, należy do Kościoła katolickiego, liczy 51 ha i obejmuje 22 obiekty kultu. Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes jest światowym centrum pielgrzymek. Co roku odwiedza je 6 milionów pielgrzymów, w tym 100 000 wolontariuszy i 80 000 chorych.

matka-boska-z-lourdes

Przejazd do Carcassonne

Fortyfikacje Carcassonne – średniowieczny zespół architektoniczno-urbanistyczny w Carcassonne, na prawym brzegu Aude, na południowy wschód od współczesnego miasta. To średniowieczne warowne miasto otaczają mury pochodzące z okresu gallo-romańskiego. Miasto posiada również zamek (château comtal) oraz bazylikę Saint-Nazaire.

Jeszcze przed panowaniem rzymskim istniało grodzisko na wzgórzu, gdzie teraz położone są fortyfikacje Carcassonne. W obecnej postaci jest wybitnym przykładem średniowiecznego grodu, z masywnymi murami obronnymi otaczającymi zamek, gęsto zabudowanymi ulicami oraz gotycką katedrą. Dla Carcassonne duże znaczenie miały prace nad rekonstrukcją fortyfikacji prowadzone przez Eugène’a Viollet-le-Duc, jednego z twórców nowoczesnej nauki konserwacji zabytków.

Przejazd z Carcassonne do Santa Susanna